Dzienne Domy Pomocy Społecznej

Ośrodki wsparcia przeznaczone dla osób samotnych lub osób w rodzinach, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy, a są jej pozbawione lub rodzina takiej pomocy nie może zapewnić. Szczegóły.

Usługi opiekuńcze

obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz, w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Szczegóły.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze

Usługi dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności, świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym. Szczegóły.

Niezbędnik prawny – E-Senior czyli jak bezpiecznie korzystać z Internetu 🔒📗
Poradnik powstał w ramach współpracy Stowarzyszenia Dogma z Miastem Katowice
BezpiecznySenior_Katowice_Internet
Niezbędnik Prawny- 6 zasad bezpiecznego seniora konsumenta 🔒📗
Poradnik powstał w ramach współpracy Stowarzyszenia Dogma z Miastem Katowice

Telefon Wsparcia dla Seniora “Słuchamy-Wspieramy” 🗣👂☎️42 200 60 50.

Infolinia od 1 lipca 2023 r. będzie czynna w wydłużonym czasie od poniedziałku do soboty w godzinach 16:00 – 20:00. Dodatkowo w tym czasie we wtorki na Infolinii dyżuruje mgr dietetyki, zaś w każdą środę mgr farmacji.

Więcej szczegółów o infolinii znajdą Państwo na stronie projektu: www.sluchamywspieramy.pl