KRS: 0000127003

Fundacja Rodzin Górniczych od 2004 roku jest organizacją pożytku publicznego i prowadzi akcję odpisów 1,5% podatku na rzecz działalności statutowej – pomocy podopiecznym Fundacji.

Odpis 1,5% podatku na rzecz Fundacji Rodzin Górniczych

Do wszystkich osób, wypełniających roczne zeznanie podatkowe, kierujemy prośbę o przekazanie 1,5% podatku na naszą Fundację. Całość środków uzyskanych z odpisu 1,5% podatku wykorzystywana jest na pomoc podopiecznym naszej Fundacji.

Co ważne, odpis 1,5% podatku może przekazać każda osoba fizyczna lub prawna w momencie wypełniania rocznego rozliczenia do Urzędu Skarbowego.

PIT mogą rozliczać:

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych),
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku,
  • EMERYCI / RENCIŚCI, których rozlicza ZUS na formularzu PIT-40a – wystarczy wypełnić jednostronicowy formularz PIT-OP.

Udostępniamy bezpłatny, sprawdzony, profesjonalny program do rozliczeń:

Inne możliwości rozliczenia dochodów

I. Portal podatkowy GOV

Tutaj znajdziecie gotowy formularz rozliczenia, który możecie uzupełnić o przysługujące Wam ulgi i odliczenia oraz nr KRS organizacji pożytku publicznego – nasz KRS to: 0000127003 – https://www.podatki.gov.pl/

II. Emeryci / renciści, których rozlicza ZUS na formularzu PIT-40A

Wypełniacie tylko jednostronicowy formularz PIT-OP, który uzupełniacie tylko o wasze dane i nr KRS organizacji pożytku publicznego – nasz KRS to: 0000127003. Formularz on-line dostępny jest na stronie Urzędu: https://www.podatki.gov.pl/
lub w wersji do wydrukowania i przesłania do Urzędu Skarbowego: PIT-OP do druku (PDF)

1,5% podatku - jak przekazać?

Osoby, które trafiły na naszą stronę, mogą zadawać sobie pytanie o to, jak przekazać 1,5% podatku. Termin złożenia PIT w odpowiednim Urzędzie Skarbowym mija 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Wyjątkiem są osoby z PIT-28, rozliczające się w terminie do 31 stycznia roku następującego po tym podatkowym. Kierujemy do Państwa prośbę o przekazanie 1,5% podatku przy wypełnianiu deklaracji i jednocześnie dajemy dowolność. Możecie przekazać go na cele Fundacji Rodzin Górniczych albo konkretnego podopiecznego.

Pomoc zbieramy dla podopiecznych, którzy wymagają wsparcia w leczeniu, rehabilitacji czy też sfinansowaniu zabiegów medycznych nie objętych finansowaniem NFZ:

1. Marcin Sobala
2. Radosław Górka