KRS: 0000127003

Fundacja Rodzin Górniczych od 2004 roku jest organizacją pożytku publicznego i prowadzi akcję odpisów 1,5% podatku na rzecz działalności statutowej – pomocy podopiecznym Fundacji.

Odpis 1,5% podatku na rzecz Fundacji Rodzin Górniczych

Do wszystkich osób, wypełniających roczne zeznanie podatkowe, kierujemy prośbę o przekazanie 1,5% podatku na naszą Fundację. Całość środków uzyskanych z odpisu 1,5% podatku wykorzystywana jest na pomoc podopiecznym naszej Fundacji.

Co ważne, odpis 1,5% podatku może przekazać każda osoba fizyczna lub prawna w momencie wypełniania rocznego rozliczenia do Urzędu Skarbowego.

PIT mogą rozliczać:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych),
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku,
  • EMERYCI / RENCIŚCI, których rozlicza ZUS na formularzu PIT-40a – wystarczy wypełnić jednostronicowy formularz PIT-OP.

Udostępniamy bezpłatny, sprawdzony, profesjonalny program do rozliczeń:

Inne możliwości rozliczenia dochodów

I. Portal podatkowy GOV

Tutaj znajdziecie gotowy formularz rozliczenia, który możecie uzupełnić o przysługujące Wam ulgi i odliczenia oraz nr KRS organizacji pożytku publicznego – nasz KRS to: 0000127003 – https://www.podatki.gov.pl/

II. Emeryci / renciści, których rozlicza ZUS na formularzu PIT-40A

Wypełniacie tylko jednostronicowy formularz PIT-OP, który uzupełniacie tylko o wasze dane i nr KRS organizacji pożytku publicznego – nasz KRS to: 0000127003. Formularz on-line dostępny jest na stronie Urzędu: https://www.podatki.gov.pl/
lub w wersji do wydrukowania i przesłania do Urzędu Skarbowego: PIT-OP do druku (PDF)

1,5% podatku - jak przekazać?

Osoby, które trafiły na naszą stronę, mogą zadawać sobie pytanie o to, jak przekazać 1,5% podatku. Termin złożenia PIT w odpowiednim Urzędzie Skarbowym mija 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Wyjątkiem są osoby z PIT-28, rozliczające się w terminie do 31 stycznia roku następującego po tym podatkowym. Kierujemy do Państwa prośbę o przekazanie 1,5% podatku przy wypełnianiu deklaracji i jednocześnie dajemy dowolność. Możecie przekazać go na cele Fundacji Rodzin Górniczych albo konkretnego podopiecznego.

Pomoc zbieramy dla podopiecznych, którzy wymagają wsparcia w leczeniu, rehabilitacji czy też sfinansowaniu zabiegów medycznych nie objętych finansowaniem NFZ:

1. Marcin Sobala
2. Radosław Górka
3. Wiktoria Nadzieja
4. Lena Latuszewska
5. Justin Bator
6. Radosław Midura
7. Karolina Nowak
8. Antoni Wójcik
9. Mariusz Szczurek
10. Stefan Kula
11. Natalia Nowok
12. Kamil Czarnota
13. Radosław Kałan
14. Antoni Rzymanek
15. Janusz Dziadecki

16. Tomasz Porwoł

17. Wiktor Gaweł

DZIĘKUJEMY

Wpływy 1% zestawienie 2012-2021