Fundacja przyznaje wyjazdy rehabilitacyjne zgodnie z ZASADAMI REKRUTACJI NA ZORGANIZOWANE FORMY WYPOCZYNKU.

Osoby ubiegające się o taką formę pomocy prosimy o zapoznanie się z Regulaminem udzielania pomocy rodzinom górniczym i jego załącznikami, aby sprawdzić czy mogą Państwo ubiegać się o tą formę pomocy. 
Ośrodek rehabilitacyjny może zostać wskazany przez wnioskodawcę lub uzgodniony wspólnie z Fundacją po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.
UCHWAŁA NR 09/2024z dnia  01.02.2024 r. Zarząd Fundacji postanowił ze względu na ograniczone środki finansowe Fundacji dofinansowywać koszty turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych spełniających warunki Regulaminu udzielania pomocy:
– co trzy lata dla nieposiadających orzeczenia o niepełnosprawności od ostatniego wniosku w przedmiotowej sprawie
– co dwa lata dla posiadających orzeczenia o niepełnosprawności od ostatniego wniosku
w przedmiotowej sprawie.
Wyjątek stanowić będą podopieczni wnioskujący o rehabilitację na skutek losowego wypadku i posiadający pilne wskazanie lekarskie do rehabilitacji  umożliwiającej powrót do sprawności.
Aby ubiegać się o pobyt rehabilitacyjny 
wypełnij druk wniosku 
wydrukuj – podpisz – prześlij
na adres biura Fundacji FRG
Zgoda RODO (Oświadczenie wypełnia każda osoba powyżej 16 roku życia wymieniona we wniosku)
ROZPATRYWANE SĄ TYLKO WNIOSKI W CAŁOŚCI WYPEŁNIONE ORAZ ZAWIERAJĄCE WSZYSTKIE WYMAGANE DOKUMENTY!!! 
Przypominamy, że składając wnioski o pomoc prosimy o dołączanie potwierdzeń o odpisie 1,5%, jeśli takiego Państwo dokonali na Fundację Rodzin Górniczych (kopia strony z formularza PIT) lub jeśli są Państwo pracownikami Kopalń potwierdzenia odprowadzania składki na Fundację.
Osoby ubiegające się o pomoc oprócz wymaganych dokumentów wymienionych we wnioskach zobowiązani są do dołączania wykazu miesięcznych kosztów czynszu i mediów (ogrzewanie, światło, woda, itp.) – potwierdzone przez administrację mieszkaniową, itp.

DOKUMENTY WYMAGANE DO WNIOSKU:

– kopia protokołu z wypadku w kopalni / świadectwa pracy na kwk
– odpisy lub ksero dokumentów potwierdzających osiągany dochód (wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia, renty rodzinnej, renty wyrównawczej, inne)
– zaświadczenia potwierdzone przez Urząd Skarbowy o wysokości dochodów osiągniętych w roku poprzednim,  
– kopie świadectw/indeksów uczących się dzieci (za ostatni rok szkolny/rok akademicki) – w przypadku wniosku o stypendium                                                                   
– zaświadczenia ze szkoły/uczelni o kontynuowaniu nauki (w przypadku rozpoczynania nauki w nowej szkole/uczelni) – w przypadku  wniosku o stypendium
 – orzeczenia o niepełnosprawności, zaświadczenia lekarskie lub inne w zależności od uzasadnienia wniosku
– ilość osób zameldowanych w gospodarstwie domowym (z Urzędu Miasta/Spółdzielni Mieszkaniowej)
– zaświadczenie (kopia wyciągu bankowego, kopia dowodu wpłaty, kopia PIT) dokumentujące wspieranie działalności statutowej Fundacji). Potwierdzenie raz dostarczone jest aktualne aż do momentu zmiany numeru konta. Wymóg tego dokumentu jest spowodowany zabezpieczeniem przed wypłatą pomocy osobom, które mogą powoływać się na nie swoje nazwisko.
Zaświadczenia potwierdzone przez Urząd Skarbowy o wysokości dochodów osiągniętych w roku poprzednim OD WSZYSTKICH OSÓB PEŁNOLETNICH W GOSPODARSTWIE DOMOWYM uzyskacie składając wniosek o wydanie zaświadczenia za pośrednictwem platformy e-puap, poprzez swoje konto bankowe, gdzie wystarczy założyć profil zaufany, wypełnić i wysłać wniosek. W razie wątpliwości kontaktujcie się telefonicznie z Urzędem Skarbowym lub waszym bankiem.

Jeżeli w/w dokumenty zostały już złożone w Fundacji do 12 miesięcy wcześniej wraz z innym wnioskiem i nie uległy zmianie, to można powołać się na te dokumenty. W tym przypadku należy na końcu wniosku napisać, które dokumenty znajdują się już w Fundacji.

Prosimy o zwracanie uwagi na dokładne wypełnienie wniosku oraz upewnienie się czy załączyli Państwo do formularza wszystkie wymagane dokumenty.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem Fundacji (tel. 505-233-026 lub email: fundacjafrg@wp.pl) przed wysłaniem wniosku.