Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.


Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z poniższą ofertą.

Drodzy podopieczni przypominamy, że aby otrzymać stypendium na kolejny rok szkolny trzeba złożyć wypełniony wniosek o pomoc wraz z dokumentami do Fundacji. Czekamy na wasze wnioski.
Szczegółowe informacje i druki wniosków dostępne na stronie Fundacji w zakładce JAK UZYSKAĆ POMOC

Informacje dotyczące stypendiów można też uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 32 757-24-08, 505-233-026


Mateusz Morawiecki, prezes Rady Ministrów, poinformował w środę, 16 maja, na swoim Twitterze o przyznaniu rent specjalnych dla rodzin górników, którzy zginęli w ruchu Zofiówka. Informację tę na konferencji w Jastrzębiu-Zdroju potwierdzili wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski i prezes JSW Daniel Ozon.

Dziękujemy. To wielkie wsparcie dla Rodzin, które straciły najbliższych w tragicznym zdarzeniu - mężów, ojców, żywicielów rodziny.


 


Jesteśmy głęboko poruszeni w związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce 5 maja w Kopalni Zofiówka. Dziękujemy za profesjonalizm i wytrwałość w prowadzeniu akcji ratowniczej. Niestety życie straciło pięciu górników.
Nasza Fundacja Rodzin Górniczych jako instytucja powołana do pomocy górnikom i rodzinom górniczym poszkodowanym w wypadkach górniczych podejmuje działania w kierunku zapewnienia im wsparcia.

 


Rodzinom i bliskim górników, którzy zginęli w wypadku na kopalni Zofiówka składamy wyrazy żalu i współczucia. Pozostajemy do Waszej dyspozycji, aby pomóc w tym tragicznym momencie - Kontakt