Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.

Zapraszamy podopiecznych wraz z opiekunami z klas I i II szkół podstawowych na imprezę „Ja i moja rodzina jesteśmy bezpieczni na drodze”. 

Impreza odbędzie się w dniu 7 maja 2019 roku w Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 26 w godzinach 9.00-10.30 lub 11.15-12.45. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.


Organizatorami imprezy są: Fundacja Rodzin Górniczych, PZU i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wydarzenie jest w całości finansowane z funduszu prewencyjnego PZU.


Podczas imprezy, która składać się będzie z dynamicznych zabaw i konkursów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy, „przemycane” będą podstawowe zasady poruszania się po drogach, sposoby unikania zagrożeń i pozbycia się lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy. Wszystkie elementy imprezy skonsultowane zostały z władzami oświatowymi i policją.
Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w elementy bezpośrednio zabezpieczające dzieci na drodze i materiały edukacyjne, w tym m.in.:
o kamizelki fluorescencyjne z odblaskami
o opaski odblaskowe
o materiały edukacyjne (dla rodziców i opiekunów).


Poza tym przewiduje się liczne nagrody osób biorących udział w konkursach.
Czas trwania imprezy ok. 1,5 godziny.


Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia do 19 kwietnia, telefonicznie 327572608, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Przyjmujemy zgłoszenia na kolonię do Dąbek w terminie 05.07 – 15.07.2019 r.

Chętni podopieczni w wieku 8-18 lat proszeni są o zgłoszenie telefoniczne: 32 757-26-08 i wypełnienie wniosku o wyjazd.

Więcej informacji

Wyższy Urząd Górniczy i Fundacja „Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego” organizują otwarty konkurs fotograficzny pt. „Górniczy pejzaż, górniczy portret”.


Celem konkursu jest:

promocja i krzewienie kultury, pracy oraz tradycji górniczej;
promocja uzdolnionych fotografów profesjonalistów i amatorów zajmujących się szeroko rozumianą tematyką górniczą;
promocja fotografii dokumentującej polski przemysł wydobywczy i jego różne oblicza;
promocja bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska w górnictwie.


Uczestniczyć w nim mogą wszyscy pasjonaci fotografii, zarówno amatorzy, jak też profesjonaliści. Serdecznie zachęcam do rozpropagowania wśród Państwa podopiecznych informacji o tym przedsięwzięciu. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.


Szczegóły na: http://www.wug.gov.pl/

konkurs fotograficzny WUG2019

Monografię naszej Fundacji udostępniamy w wersji elektronicznej - do pobrania - zobacz


Prosimy o niedokonywanie wpłat na konto nr 20 1320 1537 4220 8884 3000 0001 - to nie jest konto Fundacji Rodzin Górniczych. Sprawa zostanie zgłoszona na policję