Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.

Czy chcesz wesprzeć wraz z nami szlachetny cel? Zbieramy pieniądze na rzecz podopiecznego naszej organizacji - Marcina Sobala. Marcin jest chory na chorobę Neumanna-Picka. Choroba atakuje cały organizm Marcina. Chcemy ją zatrzymać. Zbieramy na lek, którego miesięczna dawka kosztuje 8.000zł.
Każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczył. Przyda się każdy grosz. Dziękujemy za wsparcie.


Datki można wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji: PKO BP 41 1020 2313 0000 3802 0349 5611 z dopiskiem: "Marcin Sobala"

lub za pośrednictwem zbiórki na portalu Facebooka


MarcinSobala


 

Osoby potrzebujące takiego sprzętu prosimy o kontakt (327572608 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


WózekInwalidzki2019


 

Otrzymaliśmy ofertę wynajmu pokoju w mieszkaniu dla studentów. Jeden pokój już od zeszłego roku zajmuje nasza podopieczna, ale są jeszcze wolne pokoje. Mieszkanie znajduje się w centrum Katowic. Studentki-podopieczne Fundacji poszukujące stancji na okres studiów w Katowicach prosimy o kontakt (tel. 32 757-26-08 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


 

W 2019 roku podobnie jak w roku poprzednim będą organizowane tylko wyjazdy rehabilitacyjne dla osób ze wskazaniami zdrowotnymi - więcej informacji w zakładce

- Jak ubiegać się o wyjazd rehabilitacyjny.

 

Zapraszamy podopiecznych wraz z opiekunami z klas I i II szkół podstawowych na imprezę „Ja i moja rodzina jesteśmy bezpieczni na drodze”. 

Impreza odbędzie się w dniu 7 maja 2019 roku w Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 26. UWAGA ZMIANA TERMINU - wydarzenie odbędzie się we wrześniu br., dokładną datę podany wkrótce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.


Organizatorami imprezy są: Fundacja Rodzin Górniczych, PZU i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wydarzenie jest w całości finansowane z funduszu prewencyjnego PZU.


Podczas imprezy, która składać się będzie z dynamicznych zabaw i konkursów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy, „przemycane” będą podstawowe zasady poruszania się po drogach, sposoby unikania zagrożeń i pozbycia się lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy. Wszystkie elementy imprezy skonsultowane zostały z władzami oświatowymi i policją.
Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w elementy bezpośrednio zabezpieczające dzieci na drodze i materiały edukacyjne, w tym m.in.:
o kamizelki fluorescencyjne z odblaskami
o opaski odblaskowe
o materiały edukacyjne (dla rodziców i opiekunów).


Poza tym przewiduje się liczne nagrody osób biorących udział w konkursach.
Czas trwania imprezy ok. 1,5 godziny.


Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia - telefonicznie 327572608, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.