Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.

Potrzebujemy wolontariuszy do pomocy podczas zbiórki pieniężnej na festynie rodzinnym organizowanym dla dzieci ze Żłobka Mały Szkrab działającego przy Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. ul. Karolinki 1 w Katowicach. Pomoc potrzebna jest w godzinach 16.30-18.30 w dniu 28 czerwca.


Bardzo dziękujemy ŚCUW, Żłobek Mały Szkrab za możliwość przeprowadzenia zbiórki środków na naszą Fundację podczas wydarzenia.


 Wolontariusze

W 2019 roku podobnie jak w roku poprzednim będą organizowane tylko wyjazdy rehabilitacyjne dla osób ze wskazaniami zdrowotnymi - więcej informacji w zakładce

- Jak ubiegać się o wyjazd rehabilitacyjny.

 

Otrzymaliśmy wózek inwalidzki z napędem elektrycznym Model SQUOD/SQUOD BASIC. Wózek był użytkowany od 2012 roku, stan dobry. Osoby potrzebujące takiego sprzętu prosimy o złożenie wniosku o pomoc w tytule wpisując: „wózek inwalidzki SQUOD”. Wnioski można składać do 31.05.2019r.
Do wniosku należy dołączyć wszystkie wymagane dokumenty zgodnie z Regulaminem udzielania pomocy. Prosimy o pisemne uzasadnienie potrzeby posiadania wózka elektrycznego i dołączenie dokumentów medycznych, zaświadczeń lekarskich potwierdzających taką potrzebę.


wozek 1wozek 2wozek 3


 

Zapraszamy podopiecznych wraz z opiekunami z klas I i II szkół podstawowych na imprezę „Ja i moja rodzina jesteśmy bezpieczni na drodze”. 

Impreza odbędzie się w dniu 7 maja 2019 roku w Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 26. UWAGA ZMIANA TERMINU - wydarzenie odbędzie się we wrześniu br., dokładną datę podany wkrótce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.


Organizatorami imprezy są: Fundacja Rodzin Górniczych, PZU i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wydarzenie jest w całości finansowane z funduszu prewencyjnego PZU.


Podczas imprezy, która składać się będzie z dynamicznych zabaw i konkursów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy, „przemycane” będą podstawowe zasady poruszania się po drogach, sposoby unikania zagrożeń i pozbycia się lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy. Wszystkie elementy imprezy skonsultowane zostały z władzami oświatowymi i policją.
Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w elementy bezpośrednio zabezpieczające dzieci na drodze i materiały edukacyjne, w tym m.in.:
o kamizelki fluorescencyjne z odblaskami
o opaski odblaskowe
o materiały edukacyjne (dla rodziców i opiekunów).


Poza tym przewiduje się liczne nagrody osób biorących udział w konkursach.
Czas trwania imprezy ok. 1,5 godziny.


Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia - telefonicznie 327572608, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Przyjmujemy zgłoszenia na kolonię do Dąbek w terminie 05.07 – 15.07.2019 r.

Chętni podopieczni w wieku 8-18 lat proszeni są o zgłoszenie telefoniczne: 32 757-26-08 i wypełnienie wniosku o wyjazd.

Więcej informacji