Potrzebujemy wolontariuszy do pomocy podczas zbiórki pieniężnej na festynie rodzinnym organizowanym dla dzieci ze Żłobka Mały Szkrab działającego przy Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. ul. Karolinki 1 w Katowicach. Pomoc potrzebna jest w godzinach 16.30-18.30 w dniu 28 czerwca.

Bardzo dziękujemy ŚCUW, Żłobek Mały Szkrab za możliwość przeprowadzenia zbiórki środków na naszą Fundację podczas wydarzenia.

Wolontariusze

W 2019 roku podobnie jak w roku poprzednim będą organizowane tylko wyjazdy rehabilitacyjne dla osób ze wskazaniami zdrowotnymi - więcej informacji w zakładce

- Jak ubiegać się o wyjazd rehabilitacyjny.

Otrzymaliśmy wózek inwalidzki z napędem elektrycznym Model SQUOD/SQUOD BASIC. Wózek był użytkowany od 2012 roku, stan dobry. Osoby potrzebujące takiego sprzętu prosimy o złożenie wniosku o pomoc w tytule wpisując: „wózek inwalidzki SQUOD”. Wnioski można składać do 31.05.2019r.
Do wniosku należy dołączyć wszystkie wymagane dokumenty zgodnie z Regulaminem udzielania pomocy. Prosimy o pisemne uzasadnienie potrzeby posiadania wózka elektrycznego i dołączenie dokumentów medycznych, zaświadczeń lekarskich potwierdzających taką potrzebę.

wozek 1wozek 2wozek 3

Zapraszamy podopiecznych wraz z opiekunami z klas I i II szkół podstawowych na imprezę „Ja i moja rodzina jesteśmy bezpieczni na drodze”.

Impreza odbędzie się w dniu 7 maja 2019 roku w Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 26. UWAGA ZMIANA TERMINU - wydarzenie odbędzie się we wrześniu br., dokładną datę podany wkrótce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorami imprezy są: Fundacja Rodzin Górniczych, PZU i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wydarzenie jest w całości finansowane z funduszu prewencyjnego PZU.

Podczas imprezy, która składać się będzie z dynamicznych zabaw i konkursów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy, „przemycane” będą podstawowe zasady poruszania się po drogach, sposoby unikania zagrożeń i pozbycia się lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy. Wszystkie elementy imprezy skonsultowane zostały z władzami oświatowymi i policją.
Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w elementy bezpośrednio zabezpieczające dzieci na drodze i materiały edukacyjne, w tym m.in.:
o kamizelki fluorescencyjne z odblaskami
o opaski odblaskowe
o materiały edukacyjne (dla rodziców i opiekunów).

Poza tym przewiduje się liczne nagrody osób biorących udział w konkursach.
Czas trwania imprezy ok. 1,5 godziny.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia - telefonicznie 327572608, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjmujemy zgłoszenia na kolonię do Dąbek w terminie 05.07 – 15.07.2019 r.

Chętni podopieczni w wieku 8-18 lat proszeni są o zgłoszenie telefoniczne: 32 757-26-08 i wypełnienie wniosku o wyjazd.