Zbiórka podczas maratonu

Dziękujemy Agnieszko za wsparcie i wspaniałą inicjatywę opisaną poniżej :)
 

Droga Fundacjo Rodzin Górniczych,

Z wielka radością pragnę poinformować, że ostatnie tygodnie przygotowań do udziału w moim pierwszym maratonie, który odbył się 23 kwietnia 2023 w Londynie, spędziłam nie tylko na treningach ale również na zbiórce pieniężnej na cele FRG. Efekt to zebrane 855.00 Euro które pragnę w całości przekazać na Wasza działalność – w szczególności zaś na zbiórkę dla Marceliny Wałach, której historie niedawno przeczytałam w mediach społecznościowych. Kwota została przelana w dniu dzisiejszym na konto Fundacji.

Moja przygoda z FRG rozpoczęła się w 1998 roku, 5 lat po śmierci mojego ojca-górnika (z kopalni Andaluzja w Piekarach Śląskich), wyjazdem wraz z innymi sierotami po górnikach na Cypr. Byłam również uczestnikiem wyjazdu do Austrii, uczestniczyłam w spotkaniach Barbórkowych, a nawet miałam okazje wyjazdu z grupą do Grecji już jako opiekun grupy. W dodatku byłam stypendystką Fundacji.

Dziś, z perspektywy czasu, szczególnie kiedy w tym roku minęło już 20 lat odkąd wyjechałam z Polski wpierw do Wielkiej Brytanii, a obecnie mieszkam od ponad 13 lat w Holandii, jestem przekonana, że pomoc Fundacji wpłynęła na moją edukacje czy plany na przyszłość. 

Jak napisałam na mojej stronce zbiorowej funduszy online (http://steunactie.nl/fundraiser/giving-back-1/-18869 it’s about giving back – „oddać” chociaż w małej części otrzymane sprzed laty dobro!

Przy tej okazji również gratuluję 25-lecia istnienia Fundacji obchodzonego w minionym roku i życzę kolejnych lat wypełnionych niesieniem pomocy innym. Życzę również, aby nigdy nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy będą wspierać Waszą działalność.  

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,

Agnieszka 

*trasa maratonu prowadzi m.in przez Tower Bridge

 

**już z medalem 😁 

Pozostałe aktualności