Koncert 25-lat Fundacji Rodzin Górniczych

Koncert „25-lat Fundacji Rodzin Górniczych”, 3 wrzesień 2022 rok, Filharmonia Śląska w Katowicach, Sala koncertowa

Honorowy Patronat nad koncertem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu za wspólne świętowanie, Śląskiej Orkiestrze Kameralnej i Dombrova Piano Duo w składzie: Łukasz Szubski – fortepian, Krzysztof Włodarczyk – fortepian za niezapomniany występ z programem „Koncert muzyki filmowej”, panu Marszałkowi Województwa Śląskiego Jakubowi Chełstowskiemu oraz panu Adamowi Wesołowskiemu Dyrektorowi Filharmonii Śląskiej za umożliwienie organizacji wydarzenia w gmachu Filharmonii Śląskiej. 

W ramach zbiórki podczas koncertu charytatywnego 3 września zebraliśmy 4.595zł na pomoc dla rodzin poszkodowanych w wypadkach górniczych w bieżącym roku. Dziękujemy :)
 
Oficjalni goście, którzy wzięli udział w wydarzeniu:
Doradca Prezydenta RP – Pani Agnieszka Lenartowicz-Łysik
Poseł na Sejm RP Pan Grzegorz Matusiak
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Pan Piotr Pyzik
Doradca Wojewody Śląskiego Pan Czesław Sobierajski
Sekretarz Województwa Śląskiego Pan Dariusz Ptaś
Honorowy Przewodniczący Rady Fundacji Pan Jerzy Markowski
Wiceprezydent Miasta Katowice Pan Mariusz Skiba
Asystentka posłanki Parlamentu Europejskiego Izabeli Kloc Pani Ilona Czernecka-Suchanek
Obecni byli także przedstawiciele spółek węglowych, kopalń, firm wspierających działalność pomocową Fundacji FRG, jak również ci dla których jesteśmy, czyli wdowy, sieroty i inwalidzi górniczy. Co podkreślił Prezes Fundacji FRG Ryszard Wyględacz mówiąc podczas koncertu “W szczególności chciałbym byśmy podziękowali prawdziwym bohaterkom, kobietom które po stracie męża, często samotnie prowadzą dom, wychowują dzieci. Które nie poddały się utrzymując więzi rodzinne, starając się stworzyć warunki by ich dzieci zdobyły odpowiednią wiedzę, znalazły pracę, założyły własne rodziny a Fundacja im w tym pomaga. Należy im się szacunek i brawa”.

Sala Filharmonii Śląskiej stała się podium na którym Honorowy Przewodniczący Rady Fundacji Pan Jerzy Markowski, obecny Przewodniczący Rady Fundacji Pan Andrzej Sączek i Prezes Fundacji Pan Ryszard Wyględacz wręczyli przyznane w 2022 roku Medale „Przyjaciel Fundacji” dla:

–  Pan Jarosław Wieczorek – Wojewoda śląski

– Pan Adam Ratka – Dyrektor Pracy KWK Budryk

– Pani Anna Zych – była przewodniczący Rady Fundacji

– Pani Monika Konwerska – była członkini Rady Fundacji

– Pani Jolanta Sebastian – była członkini Rady Fundacji

– Pan Stanisław Prusek – dyrektor naczelny Głównego Instytutu Górnictwa

– Pan Mirosław Skibski – dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział Katowice

– Pan Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice

– Pan Tomasz Cudny – Prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A..

– Pani Teresa Sewina – wdowa – podopieczna Fundacji Rodzin Górniczych

Prezes Fundacji podsumował 25 lat istnienia Organizacji słowami: “Przez te 25 lat, nie prowadząc działalności gospodarczej, dzięki wsparciu i hojności naszych darczyńców, udało nam się pozyskać i przekazać na potrzeby poszkodowanych w tragediach górniczych przeszło 33 miliony złotych. W zasięgu naszej pomocy znajduje się przeszło 5000 rodzin. W trakcie 25 lat istnienia Fundacji żadnemu dziecku nie odmówiliśmy stypendium, jeżeli spełniał warunki regulaminu pomocy.

Priorytetem Fundacji jest gwarancja systematycznego wspierania naszych podopiecznych stypendiami i pomocą w ratowaniu zdrowia. Z tego miejsca apeluję do wszystkich, którym los Fundacji i jej podopiecznych nie jest obojętny a w szczególności do naszych Fundatorów o pomoc w utrzymaniu poziomu i zakresu udzielanych świadczeń”.

W ramach tegorocznej edycji akcji Polska Press „Pociąg marzeń” został sfinansowany wyjazd letni podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych. Symboliczny voucher został wręczony na ręce Prezesa Fundacji przez przedstawicielkę Polska Press Panią  Aleksandrę Smolak- link do relacji na Dziennik Zachodni

Wyczerpująca relacja z Koncertu pojawiła się na portalu netTG.pl – Górnictwo: Już od 25 lat Fundacja pomaga rodzinom w potrzebie – Górnictwo – netTG.pl – Gospodarka – Ludzie

A poniżej galeria zdjęć udostępnionych Fundacji FRG przez portal netTG.pl, wykonanych przez Katarzynę Zaremba-Majcher

ŚWIĘTUJEMY 25 LAT DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI RODZIN GÓRNICZYCH :)

Pozostałe aktualności