Drodzy podopieczni wprowadzane są kolejne wytyczne. Apelujemy do Was o ich przestrzeganie. Tylko tak możemy walczyć z wirusem i ochronić zdrowie i życie swoje, naszych rodzin i bliskich.

1. Aktywność na zewnątrz ograniczamy do minimum. Traktujmy możliwość wyjścia na zewnątrz jako niezbędny środek higieny. Wychodźmy się przewietrzyć wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujemy. Wprowadzony jest całkowity zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, ogródków jordanowskich.

2. Utrzymujemy co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku są: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia),a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

3. Robimy zakupy w jednorazowych rękawiczkach (Sklepy będą miały obowiązek ich zapewnienia. Natomiast zaleca, się również aby klienci we własnym zakresie mieli ze sobą rękawiczki).

4. Seniorzy 65+ robią zakupy w godzinach od 10:00 do 12:00. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich.

5. Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie wychodzą z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

Wszystkie zalecenia szczegółowo opisane są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

Koronawirus wytyczne II

Drodzy podopieczni,

Zostajemy w domu dla własnego bezpieczeństwa, ale ruch to przecież zdrowie :) Ruch wzmacnia nasz organizm :) Ćwiczmy więc :) Proponujemy Wam ćwiczenia z Akademia NFZ, które dopasowane są do różnych naszych możliwości. Są też propozycje automasaży przy bólach.

Akademia NFZ - strona

kanał Akademia NFZ na Youtube

Pozdrawiamy Was serdecznie :*
Drodzy podopieczni wprowadzane są kolejne wytyczne, które mają nas chronić przed zakażeniem wirusem. Apelujemy do Was o ich przestrzeganie. Podporządkowując się tym zasadom ochronimy zdrowie i życie swoje, naszych rodzin i bliskich.
1. Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się:
Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.
Obostrzenie nie dotyczy więc:
- dojazdu do pracy.
- wolontariatu na rzecz walki z koronawirusem
- przemieszczania, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa. Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecane jest jednak, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum. Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.
Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób (nie dotyczy rodzin).
2. W autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta.
3. Całkowity zakaz zgromadzeń. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Dziennik Zachodni: Koronawirus. Darmowa pomoc psychologów i psychoterapeutów

Psycholodzy i psychoterapeuci z całej Polski udzielają bezpłatnych porad i konsultacji on line w związku z pandemią koronawirusa. Darmowe konsultacje przeznaczone są szczególnie dla personelu medycznego: lekarzy,
pielęgniarek, ratowników medycznych.
Ale nie tylko, bo także dla osób zakażonych i ich rodzin oraz pracowników innych profesji, którzy nie mogą pracować zdalnie, muszą iść do pracy, stykają się z wieloma innymi ludźmi.

Lista poradni wraz z telefonami i e-mailami znajduje się w linku lub w pliku pdf

Drodzy podopieczni,

Mamy nadzieję, że stosujecie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Bardzo o to do Was apelujemy. Sytuacja jest wyjątkowa i musimy zdyscyplinować się, aby ochronić siebie i swoje rodziny.

W miarę możliwości pozostańcie w domu, a wychodząc unikajcie miejsc gdzie może przebywać dużo osób.
Przy kontakcie z innymi zachowajcie 1 metr odległości.
Często i dokładnie myjcie ręce - ciepłą wodą z mydłem przez minimum 30 sekund.
Regularnie myjcie lub dezynfekujcie powierzchnie dotykowe
Unikajcie dotykania oczu, nosa i ust.

Więcej przeczytacie na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/poradyinfolinia nfz

Kontakt do Fundacji Rodzin Górniczych tylko pod telefonami 505233026 lub 508181546; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; lub przez messenger