Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.

Bezpłatna pomoc prawna - zobacz więcej

 
Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Jeśli nie jesteśmy w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musimy zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.
Maseczki będą konieczne w przestrzeniach zamkniętych, m.in. w urzędach, sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach.
Mimo że znoszone są obostrzenia, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż musimy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi. Koronawirus nadal jest dla nas zagrożeniem.

Informujemy, że w związku z panującym zagrożeniem epidemiologicznym i wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi ograniczającymi realizację zabiegów rehabilitacyjnych Fundacja Rodzin Górniczych będzie rozpatrywać wnioski o dofinansowanie rehabilitacji i pobytów rehabilitacyjnych jedynie tych, które są niezbędne dla ratowania zdrowia i życia. 

Wnioski o zapomogi na dofinansowanie leczenia, leków, bieżących wydatków przyjmowane są bez zmian.

Zasady ubiegania się o zapomogi znajdziecie na naszej stronie w zakładce:


Jak uzyskać pomoc?


 

1. PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. W ramach Modułu III tego programu wprowadzona została możliwość uzyskania pomocy finansowej w związku z wystąpieniem w Polsce, zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii.

2. Pomoc dla mieszkańców Katowic:

katowice koronawirus

Drodzy podopieczni,
 
Zostajemy w domu dla własnego bezpieczeństwa, ale ruch to przecież zdrowie :) Ruch wzmacnia nasz organizm :) Ćwiczmy więc :) Proponujemy Wam ćwiczenia z Akademia NFZ, które dopasowane są do różnych naszych możliwości. Są też propozycje automasaży przy bólach.

Akademia NFZ - strona

  kanał Akademia NFZ na Youtube

 
Pozdrawiamy Was serdecznie :*