Osoby potrzebujące takiego sprzętu prosimy o kontakt (327572608 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

WózekInwalidzki2019

Otrzymaliśmy ofertę wynajmu pokoju w mieszkaniu dla studentów. Jeden pokój już od zeszłego roku zajmuje nasza podopieczna, ale są jeszcze wolne pokoje. Mieszkanie znajduje się w centrum Katowic. Studentki-podopieczne Fundacji poszukujące stancji na okres studiów w Katowicach prosimy o kontakt (tel. 32 757-26-08 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W 2019 roku podobnie jak w roku poprzednim będą organizowane tylko wyjazdy rehabilitacyjne dla osób ze wskazaniami zdrowotnymi - więcej informacji w zakładce

- Jak ubiegać się o wyjazd rehabilitacyjny.

Zapraszamy podopiecznych wraz z opiekunami z klas I i II szkół podstawowych na imprezę „Ja i moja rodzina jesteśmy bezpieczni na drodze”.

Impreza odbędzie się w dniu 7 maja 2019 roku w Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 26. UWAGA ZMIANA TERMINU - wydarzenie odbędzie się we wrześniu br., dokładną datę podany wkrótce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorami imprezy są: Fundacja Rodzin Górniczych, PZU i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wydarzenie jest w całości finansowane z funduszu prewencyjnego PZU.

Podczas imprezy, która składać się będzie z dynamicznych zabaw i konkursów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy, „przemycane” będą podstawowe zasady poruszania się po drogach, sposoby unikania zagrożeń i pozbycia się lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy. Wszystkie elementy imprezy skonsultowane zostały z władzami oświatowymi i policją.
Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w elementy bezpośrednio zabezpieczające dzieci na drodze i materiały edukacyjne, w tym m.in.:
o kamizelki fluorescencyjne z odblaskami
o opaski odblaskowe
o materiały edukacyjne (dla rodziców i opiekunów).

Poza tym przewiduje się liczne nagrody osób biorących udział w konkursach.
Czas trwania imprezy ok. 1,5 godziny.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia - telefonicznie 327572608, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.