Nasza Fundacja po raz kolejny została laureatem konkursu DOZ Fundacji  dbam o zdrowie “Razem możemy więcej” 2023 edycja XI.
W ramach konkursu zrealizowaliśmy projekt pt.: “Dofinansowania do zakupu leków i wyrobów medycznych dla podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych 2023”.
Realizacja projektu objęła okres 01.03.2023r.-30.09.2023r. Pomoc została udzielona 48 podopiecznym, którzy ponoszą duże wydatki na leki i wyroby medyczne ze względu na choroby przewlekłe, posiadane orzeczenie o niepełnosprawności lub cierpiący na schorzenia ze względu na wiek senioralny. Łączna wysokość wsparcia w projekcie wyniosła 54.000zł, z czego dofinansowanie z DOZ Fundacji Dbam o zdrowie 18.000zł, a wkład własny: 36.000zł, w tym dofinansowanie z Fundacji ARP 25.000zł. Pomoc przekazana została w formie kart podarunkowych do wykorzystania w aptekach DOZ.
Projekt realizowany w ramach XI edycji Konkursu RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ, organizowanego przez DOZ Fundację dbam o zdrowie. Więcej na temat konkursu: dozfundacja.pl/projekty/granty

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE

Warsztat edukacyjny „WARTOŚCIOWE CELE – SPOKÓJ I STABILIZACJA”
dla wdów podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych 2023
relacja z wydarzenia 😀☀🌸😘
Nasza codzienna rzeczywistość przynosi wiele nowych i zaskakujących wydarzeń. Wzmocnienie swoich zasobów psychicznych i fizycznych jest niezwykle istotne. Wypracowanie inteligencji emocjonalnej oraz wdrożenie technik radzenia sobie ze stresem skutkuje wzrostem świadomości i możliwością kierowania swoimi zachowaniami, poczuciem kontroli w trudnych sytuacjach oraz wiarą w siebie i swoje możliwości.
W związku z pozytywnym rezultatem przeprowadzonych zajęć pt. „Mój dobrostan w obliczu codziennych wyzwań. Budowanie świadomości znaczenia dobrostanu i potrzeby prewencji zdrowia psychicznego w kontekście codziennych wyzwań” w marcu br. Fundacji Rodzin Górniczych, dzięki wsparciu  finansowemu z Fundacji JSW, udało się zorganizować kolejny warsztat edukacyjny  „WARTOŚCIOWE CELE – SPOKÓJ I STABILIZACJA” dla wdów po górnikach w terminie 20 października do 22 października br. w Zakopanem.
Zajęcia kontynuowały i zagłębiały tematy rozpoczęte podczas marcowego warsztatu tak, aby uzyskać jak najlepsze i najtrwalsze efekty w zakresie psychologicznej pomocy wdowom górniczym. Przeprowadzone zostały przez wykwalifikowanych ekspertów z Akademii PGG – Pana Andrzeja Sączek i Panią Annę Bentkowską.
Uczestniczki warsztatów miały okazję do nawiązania wzajemnych relacji, wymiany doświadczeń oraz relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków w pięknych przyrodniczo i kulturowo Tatrach.

uczestniczkom za aktywny udział w zajęciach,
szkoleniowcom za ciekawe i kreatywne zajęcia
oraz  za wsparcie finansowe na realizację wydarzenia

Pozdrawiamy Was serdecznie 🙂
Warsztat edukacyjny „Mój dobrostan w obliczu codziennych wyzwań”
dla wdów podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych 2023
relacja z wydarzenia 😀☀🌸😘
Projekt obejmował realizację warsztatów wyjazdowych dla wdów górniczych będących podopiecznymi Fundacji Rodzin Górniczych. Głównym celem wydarzenia była poprawa zdrowia psychicznego jego uczestników. Zrealizowany został panel z zespołem wykwalifikowanych szkoleniowców w Piwnicznej-Zdroju.
Oprócz warsztatów uczestniczki miały możliwość poznania się przy ognisku i muzyce góralskiej. Z okazji Dnia Kobiet otrzymały upominki w formie bawełnianego woreczka na chleb i ściereczki wykonanych przez naturalnie.eco oraz obejrzały występy na Gminnym Dniu Kobiet w Piwnicznej-Zdroju. Zwiedziły centrum miejscowości, a w drodze powrotnej Zamek w Wiśniczu.

uczestniczkom za chęć współpracy i udziału w zajęciach,
szkoleniowcom za ciekawe i kreatywne zajęcia
oraz darczyńcom za wsparcie finansowe na realizację wydarzenia

Pozdrawiamy Was serdecznie 🙂

Działalność na rzecz kobiet województwa śląskiego – Integracyjne warsztaty psychologiczne dla wdów górniczych, matek -podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych 2020 rok

Warsztaty zrealizowano w Hotelu Ziemowit w Ustroniu (Ustroń 43-450 ul. Szpitalna 88). Wzięło w nich udział ok. 50 kobiet – podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych – matek sierot po górnikach, wdów po górnikach, którzy zginęli w wypadkach przy pracy, czyli zostały poszkodowane w tragediach górniczych. Zadanie realizowane w celu:

– integracji społecznej kobiet po przeżytej tragedii,

– zapobieganie wykluczeniu społecznemu kobiet po przeżytej tragedii,

– umożliwienie kobietom nawiązania wzajemnych relacji w grupie,

– wskazanie sposobów radzenia sobie z traumą i życia po tragedii.

Narzędziami realizacji zamierzonych celów będą: organizacja wspólnie spędzonego czasu w grupie oraz warsztaty psychologiczne.

WYJAZD WARSZTATOWY DLA WDÓW GÓRNICZYCH 12-14 STYCZNIA 2018 ROK

Fundacja Rodzin Górniczych przy współpracy z PZU zorganizowała wyjazd do Ustronia w terminie 12-14.01.2018 r. Podczas wyjazdu przeprowadzone zostały warsztaty edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, uczestnikom rozdane zostały Rodzinne zestawy do udzielania pierwszej pomocy.

Przedsięwzięcie realizowane przy współfinansowaniu z PZU Życie SA w ramach środków prewencyjnych mających na celu ochronę zdrowia oraz szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną, polegającą na dofinansowaniu zadania mającego na celu zapobieganie powstawaniu albo zmniejszenie skutków zdarzeń losowych w zakresie ochrony zdrowia. Szczegóły projektu dostępne w artykule: PZU z myślą o bezpieczeństwie

Odtwórz wideo