Warsztat edukacyjny „Mój dobrostan w obliczu codziennych wyzwań”
dla wdów podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych 2023
relacja z wydarzenia 😀☀🌸😘
Projekt obejmował realizację warsztatów wyjazdowych dla wdów górniczych będących podopiecznymi Fundacji Rodzin Górniczych. Głównym celem wydarzenia była poprawa zdrowia psychicznego jego uczestników. Zrealizowany został panel z zespołem wykwalifikowanych szkoleniowców w Piwnicznej-Zdroju.
Oprócz warsztatów uczestniczki miały możliwość poznania się przy ognisku i muzyce góralskiej. Z okazji Dnia Kobiet otrzymały upominki w formie bawełnianego woreczka na chleb i ściereczki wykonanych przez naturalnie.eco oraz obejrzały występy na Gminnym Dniu Kobiet w Piwnicznej-Zdroju. Zwiedziły centrum miejscowości, a w drodze powrotnej Zamek w Wiśniczu.

Dziękujemy
uczestniczkom za chęć współpracy i udziału w zajęciach,
szkoleniowcom za ciekawe i kreatywne zajęcia
oraz darczyńcom za wsparcie finansowe na realizację wydarzenia

Pozdrawiamy Was serdecznie 🙂

Działalność na rzecz kobiet województwa śląskiego – Integracyjne warsztaty psychologiczne dla wdów górniczych, matek -podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych 2020 rok

Warsztaty zrealizowano w Hotelu Ziemowit w Ustroniu (Ustroń 43-450 ul. Szpitalna 88). Wzięło w nich udział ok. 50 kobiet – podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych – matek sierot po górnikach, wdów po górnikach, którzy zginęli w wypadkach przy pracy, czyli zostały poszkodowane w tragediach górniczych. Zadanie realizowane w celu:

– integracji społecznej kobiet po przeżytej tragedii,

– zapobieganie wykluczeniu społecznemu kobiet po przeżytej tragedii,

– umożliwienie kobietom nawiązania wzajemnych relacji w grupie,

– wskazanie sposobów radzenia sobie z traumą i życia po tragedii.

Narzędziami realizacji zamierzonych celów będą: organizacja wspólnie spędzonego czasu w grupie oraz warsztaty psychologiczne.

WYJAZD WARSZTATOWY DLA WDÓW GÓRNICZYCH 12-14 STYCZNIA 2018 ROK

Fundacja Rodzin Górniczych przy współpracy z PZU zorganizowała wyjazd do Ustronia w terminie 12-14.01.2018 r. Podczas wyjazdu przeprowadzone zostały warsztaty edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, uczestnikom rozdane zostały Rodzinne zestawy do udzielania pierwszej pomocy.

Przedsięwzięcie realizowane przy współfinansowaniu z PZU Życie SA w ramach środków prewencyjnych mających na celu ochronę zdrowia oraz szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną, polegającą na dofinansowaniu zadania mającego na celu zapobieganie powstawaniu albo zmniejszenie skutków zdarzeń losowych w zakresie ochrony zdrowia. Szczegóły projektu dostępne w artykule: PZU z myślą o bezpieczeństwie

Fotorelacja

Odtwórz wideo