Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.

Sztuką wspieranie poszkodowanych przez tragedie górnicze

Zapraszamy do licytacji zdjęć górnika z KWK Piast. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz pomocy podopiecznym Fundacji Rodzin Górniczych.
Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku:
 

Drodzy podopieczni przyjmujemy zgłoszenia na zimowisko do Pokrzywnej w terminie 18.01 – 25.01.2020 r.


 zobacz więcej


 

Filharmonia Śląska zaprasza:

W dniach od 10 do 14 grudnia zapraszamy do Filharmonii Śląskiej na koncerty w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, którego głównym przesłaniem jest przybliżenie świata osób niewidomych i słabowidzących.

Bilety w cenie: 15 zł. Rezerwacja biletów: kasa biletowa (tel. 503 774 949, 32 351 17 13)


Projekt Filharmonii Śląskiej „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”


 

Czy chcesz wraz z nami pomóc w potrzebie? Zbieramy pieniądze na rzecz podopiecznego naszej Fundacji Rodzin Górniczych - Janusza Dziadeckiego.
Janusz 9 lat temu w wyniku wypadku na KWK Wieczorek stracił obie nogi. Potrzebuje nowej protezy. Koszt to ok. 143.000zł.
Każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczył. Przyda się każdy grosz. Dziękujemy za wsparcie.


Datki można wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji: PKO BP 41 1020 2313 0000 3802 0349 5611 z dopiskiem: "Janusz Dziadecki"

lub za pośrednictwem zbiórki na portalu Facebooka


Dziadecki Janusz


 

W dniu 20 września zmarła Wiktoria, którą wspieraliśmy w walce z chorobą. Była wspaniałą, pogodną dziewczynką. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazywali pomoc dla Wiktorii poprzez darowizny i odpisy 1% podatku. Każdy datek pomagał w zapewnieniu Wiktorii jak najlepszej opieki medycznej i rehabilitacyjnej. Dzięki Wam mogła się uśmiechać mimo swojej choroby.

KobielskaWiktoria