Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.


Jesteśmy głęboko poruszeni w związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce 5 maja w Kopalni Zofiówka. Dziękujemy za profesjonalizm i wytrwałość w prowadzeniu akcji ratowniczej. Niestety życie straciło pięciu górników.
Nasza Fundacja Rodzin Górniczych jako instytucja powołana do pomocy górnikom i rodzinom górniczym poszkodowanym w wypadkach górniczych podejmuje działania w kierunku zapewnienia im wsparcia.