Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.

Drodzy Podopieczni,

Tegoroczne święto 4 grudnia będzie obchodzone w warunkach zwiększonego dystansu społecznego z powodu pandemii. Niestety w tym roku bez tradycyjnych Barbórek, w poczuciu zagrożenia o zdrowie nasze i naszych bliskich. Niemniej Święto Górników jest i słowa życzeń oraz otuchy.

Prezydent RP Andrzej Duda osobiście przekazuje z Pałacu Prezydenckiego życzenia dla rodzin górniczych.

"W imieniu Rzeczypospolitej i wszystkich rodaków chcę przekazać Państwu słowa uznania, wdzięczności i wielkiego szacunku" - mówi Pan Prezydent.

Zachęcamy do wysłuchania życzeń barbórkowych Prezydenta RP Andrzeja Dudy w formie filmiku dostępnego poniżej

zyczenia aduda23 kprm

Materiał filmowy otrzymany z Kancelarii Prezydenta RP.