Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Jeśli nie jesteśmy w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musimy zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.
Maseczki będą konieczne w przestrzeniach zamkniętych, m.in. w urzędach, sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach.
Mimo że znoszone są obostrzenia, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż musimy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi. Koronawirus nadal jest dla nas zagrożeniem.