Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.

Wyższy Urząd Górniczy i Fundacja „Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego” organizują otwarty konkurs fotograficzny pt. „Górniczy pejzaż, górniczy portret”.


Celem konkursu jest:

promocja i krzewienie kultury, pracy oraz tradycji górniczej;
promocja uzdolnionych fotografów profesjonalistów i amatorów zajmujących się szeroko rozumianą tematyką górniczą;
promocja fotografii dokumentującej polski przemysł wydobywczy i jego różne oblicza;
promocja bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska w górnictwie.


Uczestniczyć w nim mogą wszyscy pasjonaci fotografii, zarówno amatorzy, jak też profesjonaliści. Serdecznie zachęcam do rozpropagowania wśród Państwa podopiecznych informacji o tym przedsięwzięciu. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.


Szczegóły na: http://www.wug.gov.pl/

konkurs fotograficzny WUG2019