Aktualności fundacji górników

Fundacja Rodzin Górniczych za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizujemy liczne zbiórki, a także staramy się bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom. W aktualnościach dowiecie się Państwo m.in., jakie akcje organizowaliśmy w ostatnim czasie. W przypadku wszystkich podejmowanych działań kierujemy się chęcią pomocy górnikom i ich rodzinom. Jeżeli zastanawiacie się Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku, to FRG z pewnością będzie umiała tę kwotę wykorzystać.

Stowarzyszenie wdów i sierot górniczych powstało w dniu 02.02.2018 roku. Celem Stowarzyszenia jest uzyskanie świadczenia rekompensacyjnego z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla dla wdów i sierot po zmarłych górnikach nie będących emerytami/rencistami.

Dane kontaktowe do Stowarzyszenia: Agata Kowalczyk – przedstawiciel Stowarzyszenia.

Siedziba: ul. Konstytucji 3 Maja 41/4/13, 41-943 Piekary Śląskie
Tel. 509-768-636

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Aby wpisać się do Stowarzyszenia należy wydrukować listę (lista), po wpisaniu się odesłać na adres Stowarzyszenia.

Aktualne informacje o Stowarzyszeniu dostępne są na: https://www.facebook.com/groups/167562184028618/